Internal Server Error po migracji WordPressa na nowy hosting – jak naprawić?

Jak poradzić sobie jeśli po migracji WordPressa na nowy hosting podstrony, wpisy pokazują błąd: „Internal Server Error” ? Po pierwsze zachowaj zimną krew nic wielkiego się nie stało i zaraz wszystko wróci do normy, ale trzeba lekko pomóc WordPressowi.

Po pierwsze sprawdź czy strona została poprawnie zaimportowana na serwer, czy wgrałeś bazę mySQL oraz zmieniłeś odpowiednie rekordy w bazie. Jeśli wszystko wydaje się ok, a mimo to masz błąd serwera (500) to prawdopodobnie masz uszkodzony plik .htaccess.

Jak naprawić plik .htaccess?

Wejdź na serwer i w głównym katalogu WordPressa, z którym masz problem (500) zmień nazwę pliku .htaccess na .htaccess_old, następnie zaloguj się do panelu admina i w zakładce Ustawienia > Bezpośrednie odnośniki – zapisz zmiany.

Dzięki temu na nowo zostanie wygenerowany plik .htaccess i problem 500 zniknie.

Jeśli to nie pomaga, to czasem warto wgrać czyste pliki WordPressa do folderów wp-admin oraz wp-includes

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie