Jak automatycznie dodać atrybuty ALT i TITLE dla wszystkich zdjęć produktu w WooCommerce?

Ostatnimi tygodniami w Net-Factory mocno pracujemy nad 4 sklepami internetowymi, które już niebawem ujrzą światło dzienne. Wszystkie budujemy w oparciu o WP + WC. Dodatkowo strony będą gotowe na przyjęcie Gutenberga na swój pokład, który za niedługo będzie już na podstawowym wyposażeniu WP.

Ale nie o tym dzisiaj.

Mam nadzieję, że większość developerów projektując stronę czy sklep ma gdzieś w tyle głowy magiczną frazę “optymalizacja pod kątem SEO” i poprawnie buduje strukturę nagłówków, linkowanie wewnętrzne, uzupełnia atrybuty, dodaje META itd. Myśląc o tym już w fazie projektowania oszczędzasz mnóstwo czasu, które będzie potrzebny w przyszłości w związku z optymalizacją strony, aby wyszukiwarki poprawnie indeksowały stronę. 

Jak dodać atrybuty alt i title dla wszystkich zdjęć produktu w WooCommerce?

Przy pracy nad jednym sklepem, wywołując 8 produktów posiadających promocję, okazało się, że linki nie posiadają uzupełnionego atrybutu alt, a obrazki nie mają alt, a przecież wszyscy grzmią by uzupełniać alty, title, by podpowiedzieć robotom indeksującym stronę co zawiera zdjęcie, czym jest link itd. dlatego warto dokleić poniższy filtr do pliku functions.php:

add_filter('wp_get_attachment_image_attributes', 'wplab_change_attachement_image_attributes', 20, 2);

function wplab_change_attachement_image_attributes( $attr, $attachment ){
  // Get post parent
  $parent = get_post_field( 'post_parent', $attachment);

  // Get post type to check if it's product
  $type = get_post_field( 'post_type', $parent);
  if( $type != 'product' ){
    return $attr;
  }

  /// Get title
  $title = get_post_field( 'post_title', $parent);

  $attr['alt'] = $title;
  $attr['title'] = $title;

  return $attr;
}

Filtr dodaje nazwę produktu do atrybutów alt i title i załatwia sprawę po mistrzowsku! 

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie