Jak usunąć nazwę “Kategoria:” z podstrony archiwum lub kategorii w WordPress?

Przy okazji rozbudowy jednej ze stron klientów padł temat: “proszę usunąć napis KATEGORIA: z paska tytułowego na podstronie”… jeśli nie wiesz o co chodzi to przykładowo na wp-lab.pl otwierając kategorię wpisów “Porady” mój motyw korzysta z pliku archive.php i za pomocą poniższej funkcji wyświetla nazwę kategorii:

<?php the_archive_title(); ?>

Ale jak dobrze zauważyłeś, przed samą nazwą dodawany jest przedrostek “Kategoria:”, “Rok:”, “Autor:” itd. w zależności jakie archiwa wywołamy w przeglądarce.

Teraz pytanie za 100 punktów. Jak to usunąć? Jak zrobić, żeby tytuł danych archiwów pomijał ten dodatek “Kategoria”, “Rok”, “Autor” itd. ?

Jak zwykle sytuacja jest banalnie prosta, potrzebny nam filtr, który lekko zmieni funkcję: get_the_archive_title(), doklej poniższy filtr do pliku functions.php w swoim motywie potomnym:

add_filter( 'get_the_archive_title', function ($title) {
  if ( is_category() ) {
      $title = single_cat_title( '', false );
    } elseif ( is_tag() ) {
      $title = single_tag_title( '', false );
    } elseif ( is_author() ) {
      $title = '<span class="vcard">' . get_the_author() . '</span>' ;
    }
  return $title;
});

I to wszystko!

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie