Dlaczego warto wybrać WordPressa

W przeciągu kilku tygodni (kwiecień-maj) powstało mnóstwo wpisów na wp-lab.pl, w międzyczasie pracowałem nad platformą do sprzedaży usług związanych z WordPressem i do końca maja udało się wszystko oficjalnie uruchomić. Niestety, albo i stety kilka następnych tygodni (czerwiec-lipiec) to ogromna fala nowych projektów w firmie, które pochłonęły mnie do tego stopnia, że tworzenie treści na wp-lab.pl musiałem przesunąć na drugi plan. Co najważniejsze w tym czasie “niepisania” pojawiło się kilkanaście pierwszych zamówień w sklepie wp-lab.pl i to cieszy niezmiernie!

Ale to tak pokrótce o tym co u nas słychać, więcej możecie dowiedzieć z mojego bloga – mrcng.pl.

Natomiast dzisiaj przygotowałem wpis na temat zalet WordPressa i dlaczego (prawie) zawsze z niego korzystamy. Wpis jest w pewnym sensie odpowiedzią na multum pytań jakie dostajemy w trakcie uzgadniania projektów na skrzynkę pocztową. “Dlaczego akurat WordPress”, “Czy WordPress jest prosty w obsłudze”, “Jak wygląda aktualizowanie WordPressa” itd.

Dlaczego warto wybrać WordPressa?

WordPress jest otwartym systemem skupiającym wokół siebie tysiące programistów i pasjonatów. Do dyspozycji mamy ogromne repozytorium dodatków (motywy, pluginy, narzędzia). Nad rozwojem produktu czuwa prężnie rozwijająca się firma Automattic – to po prostu nie może zniknąć z dnia na dzień.

business deal

Po drugie WordPress jest gotowym produktem, który należy pobrać i uruchomić na serwerze. Stworzenie dedykowanego, autorskiego CMS-a to koszty rzędu kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy złotych i kilka tygodni, jeśli nie miesięcy pracy zespołu programistów.

Po trzecie system WP jest intuicyjny i bardzo łatwy w użyciu, do obsługi strony nie potrzeba wyspecjalizowanego programisty, możesz to wykonać samemu lub zlecić swojemu dowolnemu pracownikowi. Dodatkowo otrzymasz od nas indywidualną, rozbudowaną instrukcję obsługi panelu administratora.

Elastyczność i jeszcze raz elastyczność. Potrzebujesz katalog produktów? Stronę dla pensjonatu z rezerwacją pokoi? Stronę firmową z galerią zrealizowanych projektów? Sklep internetowy? Sprzedaż usług? Proszę bardzo. Wszystko jesteśmy w stanie przygotować w oparciu o WordPressa. Finalny wygląd i funkcjonalność zależy wyłącznie od naszej wyobraźni, wiedzy, umiejętności i doświadczenia.

Wsparcie i serwis. Wdrożenie i opublikowanie strony internetowej to jedno. Potem rozpoczyna się walka o wyższe pozycje w Google, optymalizowanie treści, aktualizowanie systemu, wtyczek i ewentualne rozbudowy funkcjonalności. I na tym etapie również nie zostaniesz sam, od 1 czerwca działa już nasza platforma do sprzedaży usług związanych z serwisowaniem, opieką nad WordPressem i pomocą techniczną – przekonaj się sam.

A, że Internet WordPressem stoi (ponad 30% stron w sieci opartych jest o WordPressa) to nic więcej nie mam do dodania! A jakie są wasze opinie na ten temat?

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie