Jak cofnąć lub ponowić wprowadzone zmiany w edytorze Gutenberg? #7 Obsługa Gutenberga

Cofanie wprowadzonych zmian lub ponawianie po cofnięciu

Nowy edytor treści Gutenberg tak samo jak stary klasyczny edytor WordPressa wspiera i posiada funkcje za pomocą których możemy cofać lub ponawiać wprowadzone zmiany w treści. Każdy kto choć w niewielkim stopniu miał styczność z programami tekstowymi wie, że za funkcję cofnięcia odpowiada skrót klawiszowy “ctrl + z”, natomiast ponowienie po cofnięciu wywołuje skrót “ctrl + y”.

Podobnie jest w Gutenbergu.

Cofnięcie wprowadzonych zmian wywołuje “ctrl + z” lub przycisk na pasku narzędzi:

Cofając raz lub kilkukrotnie aktywujemy drugą funkcję, tj. “ponów”, która wywoływana jest w Gutenbergu za pomocą “ctrl + shift + z” lub przycisku na pasku narzędzi:

“ctrl + z” oraz “ctrl + shift + z” to tylko dwa skróty klawiszowe z kilkunastu z których codziennie korzystam w pracy z WordPressem, więcej o skrótach klawiszowych znajdziesz w specjalnym wpisie na ten temat: “przydatne skróty klawiszowe w WordPressie”.

A wy korzystacie ze skrótów klawiszowych? Czy odrywacie się od pisania i myszką klikacie “Cofnij” / “Ponów” ?

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie