Jak edytować, usuwać i dodać nową zakładkę w menu w WordPressie? #6 Podręcznik WordPressa

Zarządzanie menu WordPress

WordPress podobnie jak inne CMS-y oferuje możliwość tworzenia różnych struktur menu niezależnie od ilości utworzonych podstron. W zasadzie każda podstrona, kategoria, wpis, niestandardowy odnośnik czy tagi może znaleźć się w nawigacji, czyli w menu. I odwrotnie nie każda strona musi widnieć w menu.

Jeśli utworzyliśmy nową podstronę, chcemy dodać odnośnik do nowego fanpage na Facebooku, edytować lub usunąć element w nawigacji to zapraszam do przeczytania kolejnego wpisu z cyklu Podręcznik WordPressa.

Jak dodać nową stronę w menu?

Otwórz w panelu administratora Wygląd > Menu. Na ekranie zobaczysz strukturę wybranego menu (w moim przypadku jest to nawigacja TOP) oraz możliwe elementy do dodania (po lewej stronie).

Klikając w którąś z zakładek (Wpisy, Kategorie, Własne odnośniki itd.) po lewej stronie rozwinie się lista elementów, które możemy dodać do struktury menu po prawej stronie.

Jeśli zlokalizowaliśmy np. strony, które chcemy dodać w menu zaznaczamy elementy i za pomocą Dodaj do menu umieszczamy je w strukturze menu.

Dodane elementy pojawią się na samym dole nawigacji. Za pomocą “drag and drop” możemy z łatwością zmieniać kolejność poszczególnych elementów w menu.

Jeśli chcemy zrobić “submenu”, tzn. dodać kilka elementów “dla rodzica” należy przesunąć je w prawo – zrobić wcięcie.

Na koniec prac z menu należy wszystko zapisać klikając niebieski przycisk Zapisz menu.

Najczęstsze problemy z menu WordPress

Niektóre zakładki takie jak Kategorie produktów, Produkty, Punkty końcowe WooCommerce – wymagają modułu WooCommerce.

Czasami zdarza się, że po wejściu do Wygląd > Menu, po lewej stronie nie ma niektórych zakładek, np. “Kategorii produktów”, wystarczy wtedy w Opcjach ekranu (po prawej u góry) odpowiednio spersonalizować widok podstrony włączając/wyłączając bloki.

Jeśli motyw posiada kilka zarejestrowanych menu, to zanim rozpoczniemy pracę (edycja, usuwanie, tworzenie nowych elementów) musimy się upewnić czy edytujemy właściwe menu.

Dzisiaj to tyle! Jeśli masz problem, nie możesz poradzić sobie z edycją nawigacji pisz w komentarzu lub bezpośrednio na hello@wp-lab.pl

Udanej majówki!

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie