Jak rozszerzyć bloki w edytorze treści Gutenberg?

Za małe bloki w Gutenbergu?

Każdy projekt w Net-Factory budujemy w oparciu o własny “custom starter theme”, który jest w pełni kompatybilny z najnowszym WordPressem 5.2. Jedyny mankament jaki towarzyszył nam od grudnia (po opublikowaniu wersji 5.0.0) to szerokość okna roboczego w Gutenbergu, które wygląda tak:

A odpowiada za to kod CSS:

W domyślnym motywie Twenty Nineteen Gutenberg wygląda to już dużo lepiej:

Dlatego, wprowadziliśmy małe udoskonalenie w naszym motywie pod kątem edytora Gutenberg w WordPressie. Od teraz nasze okno robocze wykorzystuje w pełni potencjał dużego ekranu, a praca z kolumnami, tabelami zaczęła być przyjemnością.

Jak rozszerzyć bloki w Gutenbergu?

Wystarczy wkleić poniższy kod w pliku functions.php we własnym motywie:

/* Extend width of Gutenberg's blocks */ 

function wplab_extend_width_wp_block() {
    echo '<style type="text/css">
.wp-block { max-width: 1248px; }
</style>';
}
add_action('admin_head', 'wplab_extend_width_wp_block');

Funkcja dodaje kod css, za pomocą którego bloki Gutenberga “.wp-block” mogą mieć maksymalnie nawet 1248px. Co na ekranie 24 calowym wygląda rewelacyjnie!

Aż chce się tworzyć nowe wpisy na wp-lab.pl!

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie