Jak wyłączyć aktualizację motywu WordPress?

Wersję motywu możesz sprawdzić po przejściu do zakładki Wygląd > Motyw > Szczegóły motywu. Znajdziesz tam informacje takie jak: nazwa, wersja, autor, opis oraz miniatura motywu.

Tak jest na wp-lab.pl po wybraniu szczegółów motywu NF Theme:

Jeśli wiesz, że zaktualizowanie motywu do wyższej wersji rozsypie stronę w drobny mak, możesz bardzo szybko wyłączyć monit o aktualizacji motywu WordPress. Wystarczy, że połączysz się z serwerem za pomocą FTP, otworzysz wp-content/themes/twoj-motyw/, pobierzesz, a następnie otworzysz plik .css prawdopodobnie będzie to plik style.css, theme.css albo któryś z plików w folderze css/.

Następnie znajdź linię odpowiadającą za wersję motywu:

I podmień na 9.9.9.

To tyle i aż tyle. Dzięki temu WordPress przestanie „krzyczeć” o konieczności wykonania aktualizacji i unikniesz sytuacji w której Twoja strona „wyleci w kosmos” z powodu aktualizacji motywu.

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie