Jak zmienić motyw WordPress w bazie danych za pomocą phpMyAdmin?

Standardowo motywami zarządzamy z poziomu panelu administratora w zakładce Wygląd > Motywy. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy po wejściu na stronę lub po wpisaniu „domena.pl/wp-admin” widzimy białą stronę z informacją o problemach technicznych? Być może winowajcą takiej sytuacji jest aktualny motyw strony, który wystarczy zmienić na jeden z domyślnych, np. twentysixteen.

Jak zmienić motyw WP na „twentysixten” za pomocą phpMyAdmin?

  • Otwórz bazę danych w phpMyAdmin
  • Przejdź do tabeli „wp-options” – pamiętaj, że tabela może mieć różny przedrostek, w moim przypadku jest to „wl_”
  • Następnie przejdź do drugiej strony i zlokalizuj dwa wiersze w tabeli, które nazywają się „template” oraz „stylesheet„.
  • Kliknij dwukrotnie na wartość w kolumnie „option_value” i wpisz „twentysixteen” – zarówno w wierszu „template” jak i „stylesheet„.
  • Lub kolejno naciśnij „Edytuj” dla dwóch wierszy „template” oraz „stylesheet” i zmień wartość „option_value„.

I to wszystko. Po zmianie wartości w wierszu „template” oraz „stylesheet” strona powinna ruszyć i wyświetlić się w standardowym motywie „twentysixteen„. Powyższa zmiana nie usuwa wcześniejszego motywu, a wyłącznie go dezaktywuje na rzecz domyślnego motywu WP.

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie