Jak zmienić motyw WordPress w bazie danych za pomocą phpMyAdmin?

Standardowo motywami zarządzamy z poziomu panelu administratora w zakładce Wygląd > Motywy. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy po wejściu na stronę lub po wpisaniu “domena.pl/wp-admin” widzimy białą stronę z informacją o problemach technicznych? Być może winowajcą takiej sytuacji jest aktualny motyw strony, który wystarczy zmienić na jeden z domyślnych, np. twentysixteen.

Jak zmienić motyw WP na “twentysixten” za pomocą phpMyAdmin?

  • Otwórz bazę danych w phpMyAdmin
  • Przejdź do tabeli “wp-options” – pamiętaj, że tabela może mieć różny przedrostek, w moim przypadku jest to “wl_”
  • Następnie przejdź do drugiej strony i zlokalizuj dwa wiersze w tabeli, które nazywają się “template” oraz “stylesheet“.
  • Kliknij dwukrotnie na wartość w kolumnie “option_value” i wpisz “twentysixteen” – zarówno w wierszu “template” jak i “stylesheet“.
  • Lub kolejno naciśnij “Edytuj” dla dwóch wierszy “template” oraz “stylesheet” i zmień wartość “option_value“.

I to wszystko. Po zmianie wartości w wierszu “template” oraz “stylesheet” strona powinna ruszyć i wyświetlić się w standardowym motywie “twentysixteen“. Powyższa zmiana nie usuwa wcześniejszego motywu, a wyłącznie go dezaktywuje na rzecz domyślnego motywu WP.

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie