Statusy zamówień w sklepie internetowym WooCommerce #6 Obsługa WooCommerce

Statusy zamówień WooCommerce

Wczoraj omówiłem zamówienia w WooCommerce, jak w praktyce wygląda zarządzanie zamówieniami w panelu administratora. Dzisiaj zajmę się statusami zamówień, które system tworzy w chwili gdy klient klika “Kupuję i płacę” – w momencie sfinalizowania zamówienia.

Dostęp do edycji zamówień i de facto do statusów mają użytkownicy: Kierownik Sklepu (Shop Manager) oraz Administrator (Admin).

Jaki status może mieć zamówienie w WooCommerce?

Zamówienia mogą mieć różne statusy (w trakcie, wstrzymane, zrealizowane, zwrócone itd.), które informują Obsługę Sklepu co dzieje się z realizacją zamówienia.

Lista statusów zamówień w WooCommerce

  • W trakcie realizacji – klient złożył i zapłacił za zamówienie (wybrane metody płatności: płatności online, za pobraniem), stan magazynowy zmniejszony, Obsługa Sklepu może realizować zamówienie
  • Wstrzymane (oczekujące na płatność) – klient złożył zamówienie, wybrał metodę płatności “przelew tradycyjny”, stan magazynowy zmniejszony, Obsługa Sklepu czeka na zaksięgowanie środków na koncie bankowym
  • Oczekujące na płatność – klient złożył zamówienie, ale nie zapłacił
  • Nieudane – wystąpił błąd podczas płatności, przykładowo klient wybrał płatności online np. PayU, zamówił, został przeniesiony na stronę banku i nie ukończył transakcji
  • Anulowane – zamówienie zostało anulowane przez zamawiającego lub przez Obsługę Sklepu; status Anulowane nie przywróci “zdjętych” stanów magazynowych
  • Zrealizowane – zamówienie wykonane – zakończone
  • Zwrócone – klient zamówił, zapłacił, odebrał i zwrócił, status nadaje Obsługa Sklepu

Mam nadzieję, że statusy zamówień zostały dokładnie omówione i nie będą już sprawiać Wam trudności.

W kolejnym wpisie pokażę jak utworzyć własny, niestandardowy status zamówienia i jak go wykorzystać w zarządzaniu zamówieniami w WooCommerce.

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie