Był już wpis o dodawaniu prostego produktu, było co nie co o konfiguracji i wykorzystaniu atrybutów w sklepie WooCommerce. Dzisiaj kolejny, obszerny materiał instruktażowy dotyczący dodawania produktów wielowariantowych!
Po pierwsze zaloguj się do Kokpitu, wybierz Produkty > Dodaj nowy. Jeśli otwarty ekran jest dla Ciebie czarną magią zapoznaj się z tym wpisem – link tutaj – opisałem funkcjonalność każdego boxu.
Po uzupełnieniu kategorii, obrazka wyróżniającego się, galerii, opisów, czas przejść do konfiguracji produktu wielowariantowego.
Uzupełniamy dane produktu wielowariantowego – Magazyn
Po wyborze „Produkt z wariantami” (na samej górze okna) w porównaniu do tworzenia prostego produktu zniknie zakładka ustawienia główne (cenę wpiszesz na poziomie tworzonych wariantów).
Konfiguracja zakładki „Magazyn” pozostaje bez zmian – szczegółowo opisałem ją w poprzednim wpisie – zobacz tutaj.
Uzupełniamy dane produktu wielowariantowego – Wysyłka
Jak wyżej, zapraszam do lektury w poprzednim wpisie gdzie tłumaczyłem ustawienia w zakładce „Wysyłka” – zobacz tutaj.
Uzupełniamy dane produktu wielowariantowego – Powiązane produkty
„Powiązane produkty” również konfigurujemy tak samo jak przy dodawaniu prostego produktu – instruktaż i omówienie pól – zobacz tutaj.
Uzupełniamy dane produktu wielowariantowego – Atrybuty
Dopiero w zakładce „Atrybuty” decydujemy o tym jak będzie wyglądać nasz wielowariantowy produkt. Wedle poniższej numeracji:
- Wybierz z rozwijanej listy Atrybut, który chcesz dodać do produktu – dobrze jest je wcześniej skonfigurować – jak? Zapraszam do lektury.
- Następnie wprowadź wartości (będą pojawiać się podpowiedzi), jeśli nie ma konkretnej wartości, wprowadź nową [4]
- Na koniec bez względnie zapisz atrybuty (nie zapisujesz produktu, ale atrybuty)
Jeśli wariant ma zostać użyty do stworzenia wariantów zaznacz „Dla wariantów” tak jak na poniższym zrzucie ekranu.
Uzupełniamy dane produktu wielowariantowego – Warianty
Po przejściu do kolejnej zakładki zaczynasz pracę z wariantami produktu, na początek „Utwórz warianty ze wszystkich atrybutów”.
System utworzy warianty (w oparciu o wybrany atrybut). Wedle poniższej numeracji wykonaj:
- Wybierz domyślny wariant – po otwarciu karty produktu to ten wariant będzie domyślnie wybranym
- Opcjonalnie wprowadź SKU
- Obowiązkowo wprowadź cenę wariantu
- Opcjonalnie możesz wprowadzić cenę promocyjną
- Stan magazynowy – jeśli pozostawisz „Na stanie” to klienci będą mogli dokonywać zakupy bez ograniczeń; jeśli chcesz jednak ograniczyć sprzedaż do konkretnej ilości to zaznacz „Zarządzać stanem magazynowym” a następnie w polu, które się pojawi wprowadź konkretną ilość oraz wybierz czy pozwalasz na zamówienia oczekujące czy po osiągnięciu zerowego stanu magazynowego wyłączasz sprzedaż produktu
- Wprowadź opis tylko dla tego wariantu
- Na koniec prac zapisz zmiany w obrębie wariantów klikając Zapisz zmiany.
Jeśli Twój produkt posiada np. 8 wariantów to musisz uzupełnić 8 formularzy dla każdej opcji. Najważniejsze są „cena” i „magazyn” (czy pozostawiasz bez ograniczeń, czy ustalasz stan magazynowy i sprzedaż oczekującą).
Uzupełniamy dane produktu wielowariantowego – Zaawansowane
W zakładce zaawansowane nic się nie zmienia – postępuj wedle instrukcji z poprzedniego wpisu – zobacz tutaj.
Na koniec pracy po prawej stronie klikasz OPUBLIKUJ. Po chwili Twój produkt pojawi się w sklepie i teoretycznie możesz niebawem otrzymać świetną wiadomość na skrzynkę pt. „Zamówienie nr XYZ – Twój sklep internetowy”.
To w zasadzie tyle, jeśli chodzi o dodawanie produktu. W nadchodzących dniach pojawi się jeszcze wpis o dodawaniu produktu wirtualnego. A potem zajmę się już tematyką konfiguracji sklepu.
Jeśli masz jakieś problemy, pytania, sugestie pisz na hello@wp-lab.pl.