Ponad milion pobrań klasycznego edytora!

Pojawiło się nowe wydanie WordPressa z numerem 5, ale o tym chyba już wszyscy wiedzą, co widać po dyskusji na różnych fejsbukowych grupach. Niektórzy pomagają innym jakoś “przetrawić” zmiany, inni nie aktualizują do “piątki”, a część osób jest załamana nowym edytorem, który po aktualizacji do wersji 5.0.0 staje się jego integralną częścią.

Tak się zastanawiam co się stanie z wszystkimi stronami zbudowanymi z page builderów, visual composerów itd. jak Matt wypuści info o potężnej luce bezpieczeństwa na wszystkich wersjach 4.x.x i konieczności aktualizacji wordpressów do co najmniej wersji 5.0.x – dla niektórych byłaby to apokalipsa!

Na marginesie dodam, że szykuje mocno rozbudowany artykuł o obsłudze Gutenberga (jak się poruszać po nowym edytorze, jak go skonfigurować itd.) i w najbliższym tygodniu go opublikuję.

Nie chcesz Gutenberga, masz problem ze stroną zainstaluj Klasyczny Edytor

Twórcy dali użytkownikom wordpressa pewną furtkę, udostępnili wtyczkę “Klasyczny Edytor“, który po wejściu do Kokpitu w Wtyczki > Dodaj nową pojawia się od razu, zaraz obok Gutenberga, Jetpacka i innych najbardziej popularnych wtyczek.

Ale zobaczcie ile osób pobrało/pobiera wtyczkę:

historia pobrań Klasycznego Edytora na 15 grudnia 2018

Klasyczny edytor pobija chyba wszelkie rekordy jeśli chodzi o pobieranie wtyczek z repozytorium WP. Ciekawe czy wynika to ze strachu przed nowym, przed zmianami? Czy z przezorności? 

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie