3 wtyczki do WordPressa bez których nie wyobrażam sobie pracy!

Prawie rok temu zrobiłem duże zestawienie, w którym pokazałem 15 niezbędnych wtyczek do WordPressa. Jednak w zestawieniu znalazły się wtyczki, z których nie korzystamy w każdym projekcie, jak np. WooCommerce czy Custom Post Type UI. Dlatego dzisiaj postanowiłem pokazać naprawdę absolutne „must have” jeśli chodzi o wtyczki i pracę z WordPressem.

Dla wyjaśnienia: praca z WordPressem > mam na myśli instalację czystej instancji na serwerze i tworzenie własnego motywu (bez page builderów i kompozytorów) z wykorzystaniem ACF, CPT. W taki sposób by po zakończeniu prac oddać klientowi panel administratora z możliwością edycji większości elementów na stronie.

1. Advanced Custom Fields – link do repo

Oczywiście korzystamy z wersji PRO, która umożliwia nielimitowane wykorzystanie wtyczki w projektach.

ACF PRO to mówiąc krótko i zwięźle: genialna wtyczka, którą instalujemy w 99% realizowanych projektów.

Dlaczego?

Możliwość tworzenia niestandardowych pól, które odpowiednio zakodowane będą wyświetlać się w różnych miejscach w motywie.

Możliwość przygotowania panelu administratora dla klienta do późniejszej edycji/obsługi strony po wdrożeniu projektu.

I przede wszystkim znacznie przyspiesza pracę z WordPressem (pola powtarzalne, klonowanie, galeria itd.).

Przykładowo tworząc wpis na wp-lab.pl uzupełniamy poniższe niestandardowe pola:


A we froncie pojawia się „ikonka” przy tytule wpisu:

ACF PRO posiada ogromne możliwości. Za pomocą tej wtyczki jesteśmy w stanie zakodować większość funkcjonalności, które klient zaplanował, wymyślił w swoim projekcie – w zasadzie ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

2. Admin Menu Editor – link do repo

Oczywiście jak w przypadku ACF tutaj również korzystamy z wersji „Agency”, która kosztuje 50$. Dzięki temu mamy możliwość nielimitowanego wykorzystania wtyczki w naszych projektach. Licencja jest odnawialna co rok.

Do czego Admin Menu Editor Pro?

Przede wszystkim do przygotowania i uproszczenia panelu administratora dla klienta. Po zalogowaniu klient widzi tylko te zakładki, które dotyczą edycji treści na stronie (Wpisy, Strony, Media, Menu, Widgety itd.). Dzięki temu ograniczamy do minimum ryzyko wysypania się strony po nieodpowiednich i nieprzemyślanych zmianach w Motywach, Ustawieniach czy Narzędziach.

3. ManageWP Worker – link do repo

Są różne wtyczki do zarządzania większą ilością WordPressów, ale od ponad 2 lat korzystamy z ManageWP. Do firmowego konta podpięliśmy już prawie 200 domen zrealizowanych projektów i z miesiąca na miesiąc liczba ta rośnie.

Dzięki ManageWP z jednego miejsca jesteśmy w stanie monitorować działanie stron, aktualizować core wp, pluginy czy wykonywać dodatkowe backupy.

Manage WP Worker, tak jak Admin Menu Editor i ACF PRO instalujemy na 99% realizowanych projektów opartych o WordPressa.

A jak to wygląda u Was? Macie swoje ulubione pluginy do WordPressa?

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie