Jak usunąć nagłówek H2 “Opis” z zakładki Opis na karcie produktu w WooCommerce

Na co komu “Opis” i to w nagłówku H2?

Bardzo dużo wpisów w kategorii WooCommerce to wpisy pokazujące “Jak usunąć… pasek boczny, pliki do pobrania, na stanie…” itd.

Niestety tak to już jest, że po zainstalowaniu WooCommerce domyślny widok sklepu nie nadaje się jeszcze do publikacji i czeka nas ogrom pracy, aby dostosować sklep do wymagań i oczekiwań.

Niektóre zmiany wymagają obszernej wiedzy, a niektóre sprowadzają się do zastosowania pojedynczego filtra. Tak też jest w tym przypadku gdy chcemy usunąć “Opis” w pierwszej zakładce “Opis”. Sama fraza “Opis” i to w nagłówku H2 na karcie produktu nie jest zbyt “seo friendly”, dlatego warto się tego pozbyć.

Jak usunąć nagłówek H2 z zakładki Opis na stronie produktu?

Wystarczy dokleić w motywie potomnym w pliku functions.phpponiższy filtr:

/* Remove Heading from panel in product page */

add_filter('woocommerce_product_description_heading','__return_empty_string');

I jak, działa? “Opis” zniknął?

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie