Jak usunąć Podobne produkty w WooCommerce?

Wielu marketerów doradza by na karcie produktów pokazać potencjalnemu klientowi dodatkowe produkty, które być może zainteresują go i zachęcą do zakupów w sklepie.

Wystarczy spojrzeć na pojedynczą aukcję Allegro; już u samej góry atakuje nas sekcja: „Inne podobne aukcje sprzedającego”:

WooCommerce posiada w standardzie taką funkcjonalność i działa ona perfekcyjnie. Wystarczy podczas dodawania produktu zaznaczyć jakie produkty mają być „up-sell”, a jakie „cross-sell” (co dokładnie zresztą omówiłem tutaj). Efekt we froncie:

Ale jak usunąć Related Products z karty produktu?

Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep, sprzedaż 2-3 produktów i nie chcesz rozpraszać klienta. Albo masz kilkaset produktów i potrzebujesz wyłączyć masowo tę sekcję? Sposobów jest kilka, ale nalegam byś korzystał wyłącznie z jednego!

Pierwszy sposób, dosyć banalny to nie dodawanie żadnych produktów podczas dodawania produktu do sekcji „cross-sell” oraz „up-sell”, wtedy na karcie produktu nie zobaczysz żadnego produktu powiązanego.

Drugi sposób którego nie polecam, to ukrycie sekcji za pomocą CSS. Niby we froncie jej nie zobaczysz, ale w kodzie produkty nadal pozostaną.

Wystarczy dokleić poniższy kod w swoim motywie potomnym w pliku .css (hm… może to być plik style.css, theme.css itd.):

.related.products {
visibility:hidden;
}

lub

.related.products {
display:none;
}

Trzeci i najpewniejszy sposób to edycja pliku functions.php w motywie potomnym. Wchodzisz w functions.php i dodajesz:

/* Remove related products output */

remove_action( 'woocommerce_after_single_product_summary', 'woocommerce_output_related_products', 20 );

I voilà! Gotowe.

W razie jakichś problemów pisz śmiało w komentarzu lub na hello@wp-lab.pl

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie