Jak wyłączyć wtyczki w WordPressie za pomocą phpMyAdmin?

Od zarządzania wtyczkami jest osobna zakładka w panelu administratora “Wtyczki” – to tam dodajemy, usuwamy pluginy. Ale czasem trzeba ręcznie wyłączyć wtyczki mając wyłącznie dostęp do bazy danych – konieczne jest to w sytuacji gdy witryna ma problemy techniczne (nie możesz zalogować się do kokpitu, nie zobaczysz strony głównej, tylko “biały ekran śmierci”).

Jeśli zmiana motywu na domyślny nie pomaga i strona nadal nie reaguje, kolejną czynnością powinno być wyłączenie wszystkich wtyczek z poziomu bazy danych. Wyłączenie pluginów za pomocą phpMyAdmin NIE USUWA wtyczek, a wyłącznie je dezaktywuje.

Jak wyłączyć wtyczki WordPress w bazie danych za za pomocą phpMyAdmin?

  • Otwórz bazę danych w phpMyAdmin
  • Przejdź do tabeli „wp-options” – pamiętaj, że tabela może mieć różny przedrostek, w moim przypadku jest to „wl_”
  • Następnie przejdź do drugiej strony i zlokalizuj wiersz w tabeli „active_plugins
  • Kliknij dwukrotnie na wartość w kolumnie „option_value” (dla bezpieczeństwa wszystko skopiuj) i skasuj zawartość.

I to wszystko. Po skasowaniu zawartości w wierszu „active_plugins” strona powinna ruszyć i wyświetlić się (jeśli zmieniłeś wcześniej motyw na domyślny – link do wpisu tutaj) bez żadnych pluginów i dodatkowych funkcjonalności. Powyższa zmiana nie usuwa wtyczek, a wyłącznie je dezaktywuje.

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie