Witaj w WordPress 5.3!

Pół roku temu wypuszczono wersję 5.2 o nazwie Jaco, a wczoraj z samego rana otrzymaliśmy dostęp do kolejnej dużej aktualizacji WordPressa, oznaczonej numerem 5.3 o nazwie “Kirk” w hołdzie dla Rahsaana Rolanda Kirk.

A więc do dzieła!

Instalujemy najnowszego WordPressa w wersji 5.3.

Co nowego w WP 5.3 ?

  • Wykonano mnóstwo pracy w obrębie Gutenberga, wprowadzono 150 zmian i usprawnień! Po kilku godzinach pracy z nową wersją 5.3 zauważyłem, między innymi, że dodano nowy blok grupujący inne bloki, dodając blok Galeria można “na żywo” sortować zdjęcia, wybierając blok Kolumny możemy wybrać różne wariacje kolumn np. 1/3 + 2/3, bloki Nagłówek możemy dostosować pod względem koloru tła i treści, dodawane zdjęcia są automatycznie poprawnie obrócane po przesłaniu, ponadto wprowadzane zmiany w panelu bocznym możemy podejrzeć “na żywo” w edytorze treści. Zobaczcie poniżej sami.
  • W całym kokpicie wszystkie elementy formularzy otrzymały mocniejszy kontrast
  • Udostępniono nowy motyw Twenty Twenty w pełni zintegrowany z edytorem treści Gutenberg.
  • Raz na jakiś czas podczas logowania zostaniemy poproszeni o weryfikację adresu e-mail administratora

Pełna informacja o najnowszej wersji WP 5.3

Aktualizować czy nie?

Powtórzę to samo co pisałem pół roku temu:jeśli posiadasz backup strony, masz wersję co najmniej 5.0.0 to śmiało wykonaj aktualizację. Jeśli jesteś jeszcze w wersji 4.9.9 lub niższej to polecam zlecić to komuś kto naprawdę orientuje się w temacie.

Polecam wpis: WordPress 5.x.x – aktualizować czy nie?

Jeśli jednak masz problem z aktualizacją, nie wiesz czy strona będzie działać poprawnie na 5.3, nie wiesz jak to zrobić poprawnie? Napisz na hello@wp-lab.pl – zajmiemy się tym!

Marcin Guzik

Marcin Guzik

Zafascynowany WordPressem. Użytkownik WP od 2008 roku, od wersji 2.4, albo 2.5 (nie pamiętam dokładnie). Piszę na: mrcng.pl. Zawodowo: jestem właścicielem Net-Factory. Prywatnie: mąż, ojciec, instruktor karate.

Opieka i serwis stron internetowych

Zajmij się swoim biznesem a my zajmiemy się Twoją stroną. Zapewniamy stałą opiekę oraz wyspecjalizowany serwis dla stron na WordPress oraz sklepów internetowych WooCommerce.

Wybierz coś dla siebie